NASZE DZIAŁANIA W GRUDNIU 2022

02.12.22 Klasy ósme na lekcji informatyki przygotowały film poklatkowy. Pierwszy etapem w  dniach 28.11-02.12.22 było zrobienie zdjęć poszczególnych klatkom. Wykorzystano do tego aparat Canon pozyskany w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłosci. Uczestniczyło 100 osób.

05.12.22 Dziś pierwsze drukowanie 3D w klasie 2a. Wykorzystaliśmy filament pozyskany w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. Uczniowie najpierw wykonali na kartkach projekty, później rozpoczęło się drukowanie, które sprawiło, że na twarzach pojawiły się uśmiechy. Uczniowie stwierdzili, że jeszcze jest czas na zmianę życzeń w Liście do Mikołaja, w którym poproszą o długopisy 3D.

12.12.22 Na zajęciach koła fotograficznego uczniowie uczyli się wykonywać zdjęcia w stylu bokeh. To w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Wykorzystaliśmy do tego naszą szkolną choinkę. Zdjęcia wykonane były aparatem Canon pozyskanym w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. Uczestniczyło 3 uczniów.

12.12.22 Klasa 4a piekła pierniczki, 22 osoby podzielone na grupy świetnie się bawiły. Uczniowie samodzielnie zagniatali ciasto, wałkowali i wycinali przeróżne kształty. Grupa odpowiedzialna za dekorowanie super się spisała. Pierniczki zjedzone i pięknie zapakowane na prezent dla rodziców. Wszystko z wykorzystaniem piekarnika z  #LaboratoriumPrzyszłosci.

14.12.22 Dziś pierwsze drukowanie 3D w klasie 5a. Uczniowie klasy korzystali z programu Tinkercad. Chłopcy podjęli wezwanie rzucone przez nauczyciela informatyki. Zalogowali się na stronie i zaczęli tworzenie swoich pierwszych projektów. Na razie przy pomocy nauczyciela, omówili powstanie i tworzenie gwiazdki. Stworzenie jej w programie wydaje się łatwe. Jednak podczas omawiania okazało się, że trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Należy dokonać prawidłowych pomiarów i zastanowić się, jakie figury ułatwią stworzenie gwiazdki. Wydruk jednej gwiazdki trwał 15 minut. Pierwszą gwiazdkę otrzymała Pani Dyrektor,, kolejne zawisły na klasowej choince. Drukarkę otrzymaliśmy w ramach #LaboratoriumPrzyszłosci. W zajęciach wzięło udział 8 uczniów. Natomiast dziewczynki zajęły się programowaniem robotów.

18.12.22 W ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłosci.  Uczniowie, którzy uczęszczają do naszej świetlicy upiekły przepyszne pierniczki. Nasze Świetliczaki samodzielnie wykonały ciasto, zagniotły je, rozwałkowały, a następnie po upieczeniu pierniczków udekorowały je według własnego pomysłu. Wszyscy świetnie się przy tym bawili, a piękny zapach pierników roznosił się w naszej świetlicy przez cały dzień, wprowadzając wszystkich w cudowny, przedświąteczny nastrój.

19.12.22 Dziś podczas dzisiejszych zajęć dzieci z klasy 2a i 2c szukały drogi do Mikołaja i słodkich niespodzianek. Aby dotrzeć do celu musiały pokonać drogę usłaną kolorowymi bombkami. Dzieci wykorzystały roboty pozyskane #LaboratoriumPrzyszłosci. W zajęciach uczestniczyło 35 uczniów.

20.12.22 16 i 19.12.2022 r. Uczniowie klasy 8c lubią quizy, konkursy i zdrową rywalizację. Dlatego też na lekcjach korzystają z quizów internetowych, gdzie można sprawdzić swoją wiedzę i porównać wyniki z wynikami innych osób. W ramach #LaboratoriumPrzyszłości na lekcjach języka angielskiego klasa 8c powtarzała stopniowanie przymiotników. Dzięki tabletom zakupionym w ramach projektu rozwiązywania zadania na wordwall, a następnie rywalizowali w aplikacji kahoot. Ranking pokazał kto udzielał prawidłowych odpowiedzi i kto był szybszy od pozostałych. W zajęciach brało udział 22 uczniów.

20.12.22  Dziś podczas zajęć uczniowie klasy 2a zaczęli drukowanie choinki, która powstała w programie Tinkercad. Stworzenie jej, a właściwie przerobienie sprawiło uczniom dużo frajdy, ale okazało się również, że bardzo przydatna jest znajomość pojęć szerokość, wysokość, grubość oraz zachowanie właściwych proporcji. Jednak jest to pierwszy wydruk, więc radość i tak jest ogromna. Choinki będą ozdobą kartek świątecznych, które dzieci przygotowują dla swoich rodziców. Wszystko jest to możliwe dzięki drukarce 3d pozyskanej w ramach #LaboratoriumPrzyszłosci. W zajęciach wzięło udział 21 uczniów.

21.12.22 Jak grudzień to i Mikołaj!  Dziś uczniowie  klasy 3b  wykorzystując tablety z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci oglądali postać Mikołaja z każdej strony. Pozwoliło im to samodzielnie stworzyć figurki Mikołaja z plasteliny.  Wyglądały imponująco. W zajęciach brało udział 20 uczniów.