Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice i Wychowawcy!

Podczas każdej edycji Świątecznych Spotkań Elblążan na Starym Mieście w Elblągu organizowana jest zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt z naszego miejskiego schroniska.

Wielu z Was ma w domu kota lub psa. Sami najlepiej wiecie ile wnoszą one do Waszych domów, znacie także ich potrzeby, wiecie jak dobrze wpływają także na dzieci. Dlatego prosimy o wsparcie tych zwierząt, które znajdują się elbląskim schronisku i muszą radzić sobie z nadchodząca zimą:

·        Przez dwa dni Świątecznych Spotkań Elblążan, 9 i 10 grudnia 2023 roku, do specjalnego namiotu ustawionego przy wejściu do Ratusza Staromiejskiego będzie można przynieść wszystko, co przyda się zwierzętom, zwłaszcza zimą: koce, kołdry, ręczniki, także jednorazowe, smycze, legowiska, karmę, miski.

·        Wolontariusze, którymi jak co roku, są uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, zbierać będą także podczas Świątecznych Spotkań Elblążan datki na zakup sprzętu medycznego do schroniska.

 W ubiegłym roku zebraliśmy mnóstwo różności – kilka transportów do schroniska i 8906,34 zł. za które zakupione zostały pompy infuzyjne do podawania lekarstw małym zwierzętom.

Będziemy bardzo wdzięczni za włączenie się wychowawców, rodziców oraz uczniów i uczennic z elbląskich szkół do naszej akcji.

Liczymy także na Waszą pomoc

Biuro Prezydenta Miasta