12.01.24 #LaboratoriumPrzyszłości. Uczniowie klasy 2a prowadzili badania dotyczące śniegu. Najpierw prowadzili obserwacje, badali, a następnie wypełniali własnoręcznie przygotowaną kartę obserwacji. Do robienia zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny Canon. W zajęciach wzięło udział 20 uczniów.

10.01.24 #LaboratoriumPrzyszłości. Bogactwa naturalne Polski. Uczniowie klasy 3 d poszerzali swoją wiedzę przyrodniczą wyszukując  informacje i ciekawostki o wybranych bogactwach naturalnych. Podczas pracy korzystali z tabletów pozyskanych w ramach projektu. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

05.01.24 Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu.  Uczniowie klas 0 – III zaprezentowali stroje z różnych dyscyplin sportowych biorąc udział w pokazie mody sportowej. Podczas przerwy każda z klas przygotowała ciekawe ćwiczenia z wybranymi rekwizytami. Na apelu najmłodsi zaprezentowali okrzyki sportowe, plakaty wykonane indywidualnie lub w zespołach promujące sport. Uczniowie wykazali się również wiedzą uczestnicząc w quizie ze znajomości przysłów o sporcie. Rozwiązanie zagadek również nie przysporzyło im  żadnej trudności. W klasach pojawiły się jadłospisy dla sportowców oraz zdrowe przekąski zakończone degustacją. Podczas zajęć wychowawcy przygotowali swoim uczniom różnorodne improwizacje ruchowe, tańce, gry i zabawy sportowe. W tym dniu odbył się także bieg po zdrowie zakończony owocowym poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że hasło „ Sport to zdrowie” będzie przyświecało naszym uczniom każdego dnia. Natomiast starsze klasy rywalizowały na sali gimnastycznej, gdzie odbywał się turniej siatkówki, przeciąganie liny, wyścigi rzędów, gra w dwa ognie i zagadki tematyczne o sporcie, w której uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą. Dzień był przepełniony zdrową rywalizacją. Na twarzach uczniów dominował uśmiech i radość :) W zajęciach uczestniczyło ponad 750 osób. Wykorzystano sprzęt z #LaboratoriumPrzyszłości- aparat fotograficzny, nagłośnienie, tablety, które wykorzystywano podczas zajęć oraz kuchnię, gdzie wykorzystano sprzęt do przygotowania zdrowego posiłku.

04.01.24 W naszej szkole można było poczuć piękny zapach pierniczków, które zostały przygotowane przez uczniów klasy 1c w naszej Pracowni Kulinarnej                #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

03.01.24 Uczniowie klasy 1c realizując projekt na temat zdrowego odżywiania 03.01. postanowili sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowych i niezdrowych produktów wykorzystując do tego celu tablety otrzymane z programu #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów. link do zdjęć