27.02.24  Drzwi naszej szkoły otworzyły się dla przedszkolaków i ich rodziców. Hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Nie bądź smutny. Bądź wesoły. Zostań uczniem naszej szkoły”Dzieciaczki miały okazję poznać pracowników szkoły, uczestniczyć w przygotowanych zabawach i atrakcjach, a także na własnej skórze przekonać się, że nasza szkoła jest "jedyna i na 6". Podczas spotkania wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości, tj. nagłośnienie, aparat fotograficzny, roboty, tablety, karty interaktywne. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, spotkanie i wspólną zabawę. W uroczystości wzięło udział 260 osób.

27.02.24 #Laboratorium Przyszłości Dziś na świetlicy mieliśmy nie lada wyzwanie. Staraliśmy się zarazić najmłodszych zdrowym stylem życia. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie uczestniczyli w quizach, grach interaktywnych, zabawach, konkursach, których głównym celem było wdrożenie najmłodszych do dbania o zdrowie. Na zajęciach wykorzystywaliśmy koszulki interaktywne" Virtuali Tee" i tablety mamy nadzieję, że najmłodsi będą pamiętać, by zadbać o zdrowie. W zajęciach wzięło udział 28 osób.

23.02.24 W klasie 1a odbył się Konkurs pięknego czytania „Czytam, więc jestem”. Zadanie uczestników polegało na odczytaniu na głos wybranego przez siebie fragmentu dowolnej książki. Jury składające się z uczniów klasy 1 uważnie wysłuchało wszystkich uczestników i przyznało nagrody. Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat Canon z projektu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 25 osób.

22.02.24

Gala PRYMUSA Roku Szkolnego 2023/2024 odbyła się 22 lutego. Ta uroczystość jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku obchodzimy 10 jubileusz. Jak co roku nasi "Najlepsi z Najlepszych", a było ich 100,  otrzymali dyplomy i upominki za wzorową postawę i wybitne wyniki w nauce. Po raz pierwszy wśród Prymusów znaleźli się uczniowie z Ukrainy: Roman Semeniuk z klasy 7c oraz Artem Humeniuk z klasy 8aByły także nagrody specjalne dla uczennic ze średnią 6,00; Wiktorii Ładnej z klasy 5d, Anny Malewicz z klasy 7b oraz Igi Januszkiewicz z klasy 7c. Dodatkowo za najwyższą średnią wyróżnienia otrzymały klasy 4b i 5d. Galę Prymusa otworzyła Pani Dyrektor Izabela Milusz. Powitała uczniów życzeniami i  gratulacjami. Wszystkim wyróżnionym towarzyszyli Wychowawcy i Rodzice. Jak zawsze uroczystość uświetniły występy młodych artystów: wokalistek: Dominiki Marculi z klasy 5a, Leny Łykowskiej z klasy 4c oraz zespołu tanecznego prowadzonego przez Panią Joannę Nowakowską, którego reprezentantkami są uczennice klasy 4d. To uroczyste wydarzenie na pewno na długo zapadnie w pamięci naszym Prymusom. Podczas gali na ich twarzach malowały się emocje pełne wzruszenia i radości, czego świadectwem jest wspaniała fotorelacja. Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat Canon z projektu #Laboratorium Przyszłości, sprzęt nagłaśniający. W uroczystości wzięło udział 250 osób.

22.02.24Podczas zajęć z edukacji polonistycznej uczniowie z klasy 2d wysłuchali fragmentu książki J.-J. Sempé i R. Goscinnego "Mikołajek i inne chłopaki". Rozmawialiśmy na temat gry w szachy . Udzieliliśmy rad bohaterom tekstu, a także porozmawialiśmy na temat ulubionych gier i konieczności przestrzegania ustalonych zasad. Dzięki tabletom z #LabolatoriumPrzyszłości uczniowie zagrali w warcaby online .Wzbogaciliśmy również słownictwo związane z grami. W zajęciach brało udział 22 uczniów 

21.02.24W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego pierwszaki z 1a trenowały czytanie i układanie wyrazów, zdań wykorzystując do tego tablety -  sprzęt z projektu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 25 osób.

15.02.24. Naszą szkołę odwiedziły zdolne przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie recytatorskim p.t. "Wiersze Jana i Juliana".Dzieciaczki wspaniale  prezentowały  najpopularniejsze  wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima przez co nasze jury miało olbrzymi problem z wyborem tych najlepszych z najlepszych. Po długich obradach jednak się udało i zwycięzcami został duet: Alicja Ciechalewska i Ryszard Kowalski z Przedszkola nr 34, 2 miejsce zdobyła Liliana Skowrońska z Przedszkola nr 3, zaś 3 miejsce Vladyslaw Kozhushok z Przedszkola nr 3. Wszystkim zdolnym Przedszkolakom serdecznie gratulujemy i  dziękujemy za udział w konkursie. Wykorzystano nagłośnienie oraz aparat fotograficzny Canon #LaboratoriumPrzyszłości. W imprezie wzięło udział 10 uczestników wraz z rodzicami i paniami z przedszkoli.

15.02.24 Dziś uczniowie klasy 3a wyruszyli na wycieczkę na Antarktydę i Arktykę. Było zimno, ale przyjemnie na tabletach uczniowie wyszukiwali zwierzęta, które zamieszkują obie krainy. #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 26 uczniów.

14.02.24 Uczniowie klasy 3a już gotowi na jutrzejsze Walentynki dziś stworzyli swoje serduszka długopisami 3D oraz wydrukowaliśmy również serduszka na drukarce 3D. #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 26 uczniów.

14.02.24 Walentynkowe serduszko z owocami z ciasta francuskiego w wykonaniu klasy 3c. Pychotka. #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

08.02.24  Uczniowie klasy 3d poznawali budowę wewnętrzną człowieka wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

08.02.24 #LaboratoriumPrzyszłości dziś na zajęciach uczniowie klasy 2a utrwalali znajomość godzin na zegarze. Wykorzystaliśmy do tego tablety oraz zadania z portalu matematycznego Matzoo.pl. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.  W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

08.02.24 W dniu dzisiejszym hasłem przewodnim klasy 1c były oczywiście pączki i wszystkie zadania były z nimi związane. Podzieleni na grupy o nazwach pączków (tęczowe, z malinami, czekoladowe i inne)  na papierowych pączkach zapisywaliśmy wyrazy na poznane litery,  przeliczaliśmy, a także wykonaliśmy pracę plastyczną z pączkiem w tle.  Uwieńczeniem zajęć była wspólna gra w pączkowe memory na tabletach uzyskanych z programu #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach brało udział 24 uczniów.

07.02.24 #LaboratoriumPrzyszłości. Dziś na zajęciach uczniowie klasy 3a na geoplanach tworzyli figury geometryczne. Następnie wykorzystując tablety, rozpoznawali figury i je nazywali, wykorzystując zadania matematyczne ze strony matzoo. W zajęciach wzięło udział 27 uczniów.

07.02.24 #LaboratoriumPrzyszłości. Geoplan kontra tablet. Uczniowie klasy 3c sprawdzali teorię - Gdzie można dokładniej narysować figurę geometryczną. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

06.02.24 Uczniowie klasy 2d świętowali zbliżający się Dzień Pizzy. Dzieci miały okazję wybrać ulubione składniki i umieścić je na cieście. Na koniec wszyscy skosztowali swoich wypieków. Zadanie udało się wykonać dzięki profesjonalnemu piekarnikowi z #LabolatoriumPrzyszłości. W zajęciach brało udział 20 uczniów.