02.11.23 Uczniowie klasy 3a udali się na wycieczkę do Banku PKO S.A na Starym Rynek 18a. Tam przywitała nas przemiła pani, która oprowadziła nas po banku. Uczniowie mogli zobaczyć wszystkie banknoty i monety, które są w obiegu oraz zobaczyli jak przelicza się pieniądze. Doskonale wiedzieli jakimi sprawami zajmuje się bank. Dziękujemy PKO S.A za możliwość odwiedzenia i bardzo dziękujemy za upominki. Zdjęcia wykonano dzięki aparatowi Canon z #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 22 uczniów.

07.11.23 7 listopada 2023r. odbyła się szkolna uroczystość "Pasowania na ucznia". Uczniowie klas pierwszych pięknie ubrani w granatowe birety złożyli ślubowanie: że będą się starać być dobrymi Polakami kochającymi swoją Ojczyznę, dobrymi uczniami i kolegami, będą dbać o dobre imię szkoły i klasy. Uczniowie klas: Ia, Ib,Ic i Id  zostali pasowani na uczniów przez p. dyrektor Izabelę Milusz wielkim ołówkiem. Pierwszaki  również zaprezentowały swój talent muzyczny śpiewając piosenkę pt. ,,Szkoło, szkoło jak się masz?". Dzieci otrzymały dyplomy i słodką niespodziankę. Wykorzystano sprzęt pozyskany z #Laboratorium Przyszłości (aparat fotograficzny, nagłośnienie, roboty). W uroczystości wzięło udział 100 uczniów oraz rodzice.

 

09.11.23 Uczniowie klasy 3a od kilku dni przygotowywali się do obchodów Święta Niepodległości. Najpierw w programie Tinkercad zapoznali się z projektem wydruku konturu Polski i godła. Potem przygotowali lapbooki "Rzeczpospolita Polska", gdzie zamieścili wszystkie ważne informacje. Tablety pozwoliły na wyszukiwanie wiadomości o wielkich Polakach #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 27 uczniów.

09.11.23 Dbamy o zdrowie w 3c. Wczoraj zdrowe drugie śniadanie,  a dziś szukaliśmy informacji na temat wartości odżywczych pomidora, sałaty, rzodkiewki i ogórka z wykorzystaniem tabletów pozyskanych z projektu #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

10.11.23 W ramach projektu #Laboratorium Przyszłości w naszej świetlicy szkolnej, zorganizowano zajęcia kulinarne. Przed każdym użytkowaniem pracowni mamy krótką pogadankę dotyczącą zasad bezpieczeństwa oraz posiłku, który będziemy przygotowywać. Główną gwiazdą naszych ostatnich zajęć były tosty oraz sandwiche. Nie dość, że było smacznie, to jeszcze świetnie się bawiliśmy przygotowując te przysmaki razem. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

11.11.23 Uczniowie klasy 1c obchodzili Międzynarodowy Dzień Jeża i to właśnie jeż był głównym bohaterem naszych zajęć. Jednym z nich były klasowe wyścigi jeży, dzięki którym dzieciaki poznały wiele ciekawostek na temat jeży. Nauka poprzez zabawę była możliwa dzięki wykorzystaniu robotów Codey Rocky uzyskanych z programu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach brało udział 24 uczniów.

13.11.23 W dniu 13 listopada wzięliśmy udział w Turnieju piłki nożnej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół i Placówek Sportowych z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Elblągu. W turnieju wzięły udział drużyny SSP3, SP 16, SP Stare Pole, SP Braniewo, SP Pelplin , SP Olsztyn. Po bardzo dobrej grze i walce o każda piłkę remisujemy 3 mecze i wygrywamy 2 mecze i ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w turniejuNajlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń naszej szkoły Olaf Sambor. Zdjęcia wykonano dzięki aparatowi Canon z #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 7 uczniów.

13.11.23 Dziś odbył się konkurs matematyczny klas 1 -3 "Najlepszy matematyk". Dwudziestu czterech uczniów zmagało się z zadaniami różnego rodzaju. Co prawda wyniki zmagań dzieci poznają na początku przyszłego tygodnia, ale już dziś gratulujemy wszystkim uczestnikom. Byliście wspaniali !!! Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon pozyskanym z #Laboratorium Przyszłości

16.11.23 Mali badacze w akcji.  Dziś uczniowie klasy 3c szukali odpowiedzi na pytania: Co tonie, a co pływa w wodzie? i Co rozpuszcza się w wodzie, a co nie? Najpierw doświadczenia a następnie szukanie informacji w Internecie z wykorzystaniem tabletów pozyskanych z projektu #Laboratorium Przyszłości Na zakończenie zajęć zastanawialiśmy się czy praca badacza to ciekawy i interesujący zawód. W zajęciach brało udział 24 uczniów.

17.11.23 Dziś odbyła się nocka w szkole klasy 3a i 6a. Był to niesamowity czas oraz okazja, by wykorzystać naszą kuchnię i jej sprzęt. Uczniowie zdecydowali, że wspólnie przygotują posiłek, były to jak zwykle przepyszne sandwiche z serem, szynką, ogórkiem oraz tosty z dżemem i powidłami. Posiłek był bardzo smaczny  i dostarczył energii na całą noc zabawy :)

20.11.23  Dzieci z klasy 3a gościły u siebie panią Bożenę Gajewską ze szkoły Cosinus. Pani Bożena opowiedziała dzieciom o trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy pielęgniarki. Dzieci wykazały się również bardzo dobrą wiedzą na temat ochrony zdrowia. Pani Bożenie towarzyszyła mama Kuby, Pani Agnieszka Konarska, która zdobywa wiedzę, żeby zostać opiekunem medycznym. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia. Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon pozyskanym z #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 26 uczniów.

21.11.23 Uczniowie klasy IIId poszerzali swoje wiadomości o Polsce. Dzięki tabletom pozyskanym z projektu #LabolatoriumPrzyszłości wyszukiwali informacje i ciekawostki o najstarszych miastach Polski. W zajęciach wzięło udział 26 uczniów

21.11.23 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków ObcychW imprezie wzięli udział uczniowie klas 0-8, w ramach integracji młodsze grupy współpracowały ze starszymi. Zadaniem wszystkich klas było przygotowanie stanowisk prezentujących różne państwa z całego świata. Głównym celem imprezy było przybliżenie uczniom języka, kultury, historii oraz tradycji innych krajów. Na stoiskach uczniowie prezentowali gazetki, plakaty, makiety, pamiątki, można też było skosztować wielu regionalnych przysmaków oraz podziwiać tradycyjne stroje. Bardzo dziękujemy wszystkim za ciekawe pomysły, ogromny wkład pracy oraz wspaniałą zabawę. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.  Wykorzystano aparat fotograficzny Canon, nagłośnienie oraz tablety do wyszukiwania informacji o danym Państwie. #Laboratorium Przyszłości.

22.11.23  odbył się międzyszkolny konkurs "Przyroda na wesoło" z elementami języka angielskiego dla uczniów klas IV. Uczniowie zmagali się z różnorodnością zadań w formie zabawy przy udziale między innymi tabletów #Laboratorium Przyszłości. Po przeprowadzeniu konkursu uczniowie mieli okazję obejrzeć i samodzielnie wykonać preparaty mikroskopowe z wykorzystaniem mikroskopów w #Ekopracowni.

Wyniki:
I miejsce SP14
II miejsce SSP3
III miejsce SP4
IV miejsce SP6
V miejsce SP16

Gratulujemy i dziękujemy opiekunom i ich uczniom za dzisiejsze spotkanie!!!

27.11.23 #Laboratorium PrzyszłościTworzymy herb swojej rodziny. Szukamy inspiracji w sieci wykorzystując tablety - 3c. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

29.11.23 Zajęcia kulinarne- owsiane ciasteczka z żurawiną i morelami  jako alternatywa dla słodyczy. Zdrowe drugie śniadanie #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 26 uczniów.


29.11.23 Uczniowie klasy 3a już drukują ozdoby choinkowe, dziś były śnieżynki. Część z nich powędrowała do Pani Dyrektor, będą ozdobą naszej szkolnej choinki. Zdjęcia wykonano aparatem z projektu #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 26 uczniów.