27.11.23 Na dzisiejszej lekcji przyrody uczniowie klasy IVb wykonywali preparaty mikroskopowe ze skórki cebuli i przeprowadzali obserwację mikroskopową tego preparatu.

 

25.10.23 Komórka zwierzęca w klasie 5d z wykorzystaniem modelu komórek w #Ekopracowni

 

25.10.23 Metoda naukowa w klasach VII "Jakie właściwości nadają kościom sole mineralne?”.

 

24.10.23 Tkanki zwierzęce pod mikroskopem w klasie 6c.

 

28.09.23

Dziś uczniowie klasy 3a odwiedzili naszą Ekopracownię. Wszystkim bardzo spodobał się wystrój gabinetu, jednak największe zainteresowanie wzbudziły mikroskopy. Uczniowie oglądali przyniesione liście oraz inne preparaty np. skórę i jajo żaby, jelito cienkie, końcówki korzeni. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.

 

26.09.23

Wielki dzień w 3c. Gościliśmy dziś w nowej Ekopracowni. Podczas zajęć badaliśmy co owoce skrywają w środku. Korzystaliśmy z nowych mikroskopów. Czuliśmy się jak odkrywcy. Bardzo nam się podobało.

 

21.09.23

Uczniowie klasy 4bcd na lekcji przyrody mieli okazję  poznać przyrządy i pomoce przyrodnika. Największą radość sprawiły uczniom jednak obserwacje mikroskopowe preparatów trwałych z wykorzystaniem mikroskopów w naszej nowej pracowni przyrodniczej.

 

20.09.23

Na lekcji biologii uczniowie klas VII na podstawie modelu skóry wskazywali warstwową budowę skóry. Chociaż skóra ma maksymalnie kilka milimetrów grubości, jej budowa jest bardzo złożona, o czym uczniowie już wiedzą ...

 

15.09.23 

Sprzątanie Świata

Co roku nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata.

Od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku mija dokładnie 30 lat! Tak – to już 30. finał, który odbył się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Z raportów z poprzednich akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To oraz fakt, że odbywa się ona nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę akcję tak wyjątkową w skali świata.