NASZE DZIAŁANIA W STYCZNIU 2023

02.01.23 Z Nowym Rokiem, nowym krokiem. W ramach #LaboratoriumPrzyszłosci uczniowie klasy 4b stawiali pierwsze kroki z Codey. Nauka programowania w języku angielskim to nie takie proste zadanie, ale uczniowie dzielnie pokonywali wszystkie trudności. Brawo! W zajęciach wzięło udział 11 uczniów.

04.01.23 W ramach #LaboratoriumPrzyszłosci uczniowie klasy 2a wykorzystali tablety i utrwalali nazwy poznanych miesięcy. Pracowali w grupach, co pozwalało na kontrolowanie i wzajemną pomoc. Pomyłek był bardzo mało. Mamy więc nadzieję, że sprawdzian pójdzie wszystkim bardzo dobrze. W zajęciach brało udział 23 uczniów.

04.01.23 Uczniowie klasy 2c przygotowywali się dzisiaj do testu o nazwach miesięcy i porach roku. W tym celu wykorzystali tablety otrzymane z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. W czasie utrwalania wiadomości uczyli się również posługiwać tabletem. Było twórczo i zabawnie. W zajęciach wzięło udział 21 uczniów.

05.01.23 Uczniowie klasy 3d próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego jedzenie śniadania jest takie ważne. Okazało się, że odpowiedzi było wiele i wszystkie były prawidłowe. W ramach realizacji działań z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci uczniowie wykonali pyszne tosty , które wykonane i zjedzone wspólnie były jeszcze smaczniejsze. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. W zajęciach wzięło udział 22 uczniów.

09.01.23 gościliśmy grupę Jeżyków z Przedszkola nr 26 . W ramach współpracy z przedszkolakami zaprosiliśmy dzisiaj do poznania naszej pracowni językowej. Śpiewaliśmy, wykonywaliśmy ćwiczenia interaktywne a nawet zagraliśmy w quiz interaktywny w języku angielskim. Dzieci były zachwycone możliwością korzystania ze słuchawek (pozyskanych w ramach projektu Akademia Wzorowej Edukacji) podczas zajęć, a także tabletów w ramachprojektu #LaboratoriumPrzyszłości.  Dziękujemy za wizytę.

10.01.23  Dzięki pracowni kulinarnej mieszczącej się w naszej szkole, otrzymanej w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłosci, dzieci z klasy 1D wspólnie przygotowały śniadanie. Powstały smaczne i kolorowe kanapki, które zostały zrobione z różnego rodzaju pieczywa. Pyszności zostały podgrzane w piekarniku. Były ciepłe i chrupiące! Dzień wcześniej rozmawialiśmy o zawodzie piekarza, cukiernika i kucharza. Zaznaczaliśmy na tabletach obrazki, które pasują do wybranego zawodu. Teraz już wszyscy wiedzą czym różni się zawód piekarza od cukiernika. Czasem nie pomyślimy nawet, ile ciężkiej pracy oraz serca ktoś włożył w przygotowanie posiłku. W zajęciach wzięło udział 19 uczniów.

 

11.01.23 Uczniowie klasy 3b wykorzystując tablety z #LaboratoriumPrzyszłosci, utrwalali zasady pisowni z ó. Łatwiej powtarzać słownictwo przed dyktandem podczas przyjemnej zabawy, przy wsparciu koleżanek i kolegów. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

12.01.23 #LaboratoriumPrzyszłosci. Dziś uczniowie klasy 2 d uczyli się podstaw programowania. Zadania były niełatwe, bo instrukcje pojawiały się w języku angielskim, ale dzieci dały radę. Robocik Codey poruszał się, mrugał, świecił i miauczał. Wszystkie zadania pierwszego etapu nauki zostały ukończone. Brawo. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

12.01.23 Tego dnia odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 31. W naszej szkolnej bibliotece poznały Robota Roberta z książki  z serii "Czytam sobie" autorstwa Zofii Staneckiej oraz jego kolegów Photony. Poprzez wesołą zabawę utrwaliły kierunki oraz podział  na sylaby, a także programowały Photony, by zebrać  punkty w wyścigach po bałwanki. Nie obyło się również bez wspólnego, bałwankowego tańca. Do realizacji zajęć wykorzystano sprzęt z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. W zajęciach wzięło udział 20 osób

12.01.23 #LaboratoriumPrzyszłosci. Dziś uczniowie klasy 1a uczyli się podstaw programowania, zadania okazały się łatwe. Robot Photon  poruszał się, świecił  i wydawał dźwięki po wykonaniu zadania. Dzieci uczyły się odczytywania sylab, tworzyły wyrazy. Brawo. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

12.01.23 W ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłosci, dnia 12.01 z  rana w całej szkole unosił się smakowity zapach gofrów, a wszystko to za sprawą naszych świetliczaków. Dzieci przygotowywały smakowite gofry z owocami, dżemem i cukrem pudrem. Chętnych do degustacji było wielu. Wszyscy włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie ciasta, a następnie wypiekali  gofry!!! Dzieci stwierdziły, że takie zajęcia mogłyby odbywać się codziennie. Dzięki tym zajęciom uczymy się samodzielności, a także pracy zespołowej.

16.01.23 Dziś uczniowie z klasy 2a zaczęli swoje spotkanie z lekturą "Zaczarowana zagroda". Głównym bohaterem jest pingwin. Wszystkie informacje wyszukali w Internecie, ale potem w programie Tinkercad, zobaczyli sposób tworzenia pingwina do wydruku 3D. Pingwiny, które się już drukują są bardzo fajne, bo są nasze własne, nie są może doskonałe, ale są jedyne w swoim rodzaju. Wykorzystaliśmy do tego sprzęt pozyskany w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. Tablety umożliwiły wyszukanie informacji, wizualizier pozwolił na przybliżenia mapy świata. Natomiast drukarka drukowała nasze pingwiny. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

16.01.23 Dziś w klasie 1b mówiliśmy o niezwykłych zwierzętach, karty Smarty 4D pokazały dzieciom zwierzęta w innym rozmiarze oraz z licznymi ciekawostkami. #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

17.01.23 #LaboratoriumPrzyszłości. Dziś uczniowie klasy 1a wykorzystując tablety  uczyli się podstaw programowania Scribota.  Liczenie wcale nie musi być trudne.  Roboty przenosiły kubki z działaniami i ustawiały je na prawidłowych wynikach. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

17.01.23 Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem chłodnych dni, to w dniu dzisiejszym w klasie 3c było miło i przyjemnie. Uczniowie przygotowując się do Święta Dziadków pracowali w programie Wordwall wykorzystując sprzęt #LaboratoriumPrzyszłości. Były krzyżówki, ukryte słowa związane z rodziną, koła fortuny, anagramy. To był miło spędzony czas. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

18.01.23 Na zajęciach języka angielskiego z grupą z klasy 8a tworzyliśmy plakaty zachęcające młodzież do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia. W tym celu uczniowie skorzystali z tabletów z #LaboratoriumPrzyszłości., by wyszukać potrzebnych informacji na temat dyscyplin sportowych oraz zdrowego odżywiania. W zajęciach uczestniczył 11 osób.

18.01.23 Bezpieczna przerwa, tym razem tanecznie. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę na korytarzu szkolnym w formie Disco Dance. Dziękujemy uczennicom klasy 8b Roksanie, Oliwii, Lilianie, Mai i Alicji za poprowadzenie wspólnej zabawy a Antkowi z klasy 4c za super taniec i gratulujemy  odwagi #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 100 uczniów.

18.01.23 Bezpieczna przerwa z książką ... tak, to możliwe, szczególnie wtedy, gdy zaczynamy omawianie lektury obowiązkowej Quo vadis H. Sienkiewicza. Klasy 8b i 8d dzisiaj czytały wybrane fragmenty tej powieści historycznej. Uczniowie przynieśli ze sobą książki różnych wydawnictw, w pięknych oprawach z ciekawymi ilustracjami, by lekcja była ciekawsza, korzystaliśmy także z prezentacji multimedialnych, lubimy takie zajęcia. #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział około 120 uczniów.

18.01.23 2c poznaje głównego bohatera lektury - Zaczarowana zagroda. Pingwin Elegancik w 3D- #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

18.01.23 Dziś uczniowie klasy 2a programowali roboty i próbowali dotrzeć na mapie do zaczarowanej zagrody, gdzie czekały wydrukowane na drukarce 3d. Utrwaliły również nazwy kontynentów. Wszystko dzięki sprzętowi pozyskaniem w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.