NASZE DZIAŁANIA W MARCU 2023

02.03.23 #Laboratorium Przyszłości. Uczniowie klasy 2a dalej zdobywają wiedzę o kosmosie i Koperniku. Dziś uczniowie przynieśli swoje książki i dzielili się swoją wiedzą. Okazało się, że Fabian jest miłośnikiem kosmosu i zadawał nam dużo zagadek i opowiadał o ciekawostkach. Oglądaliśmy również, dzięki wizualizerowi, w przybliżeniu planety, a tablety umożliwiły pogłębienie wiedzy. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

02.03.23 Poznajemy układ słoneczny z wykorzystaniem tabletów i kart 3D. Klasa 2c. #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 20 uczniów.

02.03.23 W dniu dzisiejszym drzwi naszej szkoły otworzyły się dla przedszkolaków i ich rodziców. Dzieciaczki miały okazję poznać pracowników szkoły, uczestniczyć w przygotowanych zabawach i atrakcjach, a także na własnej skórze przekonać się, że nasza szkoła jest "jedyna i na 6". Podczas spotkania wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach projektu #Laboratorium Przyszłości, tj. nagłośnienie, aparat fotograficzny, drukarka 3D, roboty, tablety, karty interaktywne. W zajęciach wzięło udział 120 osób.

02.03.23 #Laboratorium Przyszłości. I have to make my bed.My brother has to walk the dog. My sister doesn't have to sweep the floor. Dziś uczniowie drugiej grupy klasy 5c pracowali w grupach wykonując zadania na tabletach po zeskanowaniu QR kodów oraz robili tabletami zdjęcia uzupełnionych przez siebie zadań. W zajęciach wzięło udział 12 uczniów.

03.03.23 #Laboratorium Przyszłości. Dziś uczniowie klasy 1a wykorzystując tablety i Scriboty odmierzali czas oraz wykonywali obliczenia zegarowe. W zajęciach wzięło udział 18  uczniów.

03.03.23 Ćwiczenie odczytywania temperatury są dużo przyjemniejsze jeżeli używamy do tego tabletów uzyskanych z projektu Laboratorium Przyszłości o czym Przekonali się uczniowie klasy 3d. W zajęciach wzięło udział 20 uczniów.

03.03.23 Dzieci z klasy 2a wraz z panią Małgosią bardzo serdecznie dziękują Panu Mariuszowi Kuczyńskiemu za wspaniały i smaczny układ słoneczny. Dziś również uczniowie zakończyli swoją przygodę i spotkanie z Mikołajem Kopernikiem i kosmosem. Zdjecia wykonano wykorzystując aparat pozyskany w ramach projektu  #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 19 uczniów.

03.03.23 Podczas zajęć kulinarnych, uczniowie klasy 1 c wykonali smaczne owocowe babeczki. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności kulinarnych wśród uczniów oraz wdrożenie zasad kulturalnej współpracy. Wykorzystane zostały sprzęty z projektu #Laboratorium Przyszłości – kuchenka elektryczna, tacki, sztućce, miski, deseczki do krojenia. W zajęciach wzięło udział 19 uczniów.

03.03.23 Uczniowie klasy 8d intensywnie przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Dzisiaj powtarzaliśmy wiadomości z zakresu fonetyki. Dzięki tabletom z #Laboratorium Przyszłości uczniowie utrwalili umiejętność klasyfikacji głosek i przypomnieli zasady akcentowania wyrazów. W zajęciach wzięło udział 20 uczniów.

06.03.23 #Laboratorium Przyszłości. Dzięki Photonom, łatwiej nauczyć się nazw miesięcy.  Klasa 1a chętnie korzysta z pomocy robotów. W zajęciach wzięło udział 18 uczniów.

09.03.23 Dziś uczniowie klasy 2a zastanawiali się i rozmawiali na temat zmian w swoim wyglądzie od urodzenia do dziś. Zmiany te są widoczne i to bardzo. Poza tym wykorzystaliśmy koszulki z #Laboratorium Przyszłości, które pokazały uczniom jak wygląda układ krwionośny, oddechowy, kostny, czy też pokarmowy. Zajęcia były bardzo interesujące. W zajęciach wzięło udział 14 uczniów.

10.03.23 #Laboratorium Przyszłości. Jak dbać o zdrowie - piramida żywieniowa. Klasa 2c. W zajęciach wzięło udział 18 uczniów.

14.03.23 #Laboratorium PrzyszłościApps that will make your life easier. Podczas dzisiejszych lekcji języka angielskiego uczniowie drugich grup z klasy 8a oraz 8d tworzyli prezentacje na temat ulubionych aplikacji używając tabletów. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

15.03.23 Uczniowie klasy 3d zagrali w grę ścigankę, a tym samym utrwalili odczytywanie godzin na zegarze poprzez zabawę i nutkę rywalizacji grupowej. Do naszej zabawy wykorzystaliśmy roboty Codey Rocky oraz tablety otrzymane z projektu #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach brało udział 24 uczniów.

15.03.23 #Laboratorium PrzyszłościWhat is your favourite app? Which app do you use more often, Snapchat or Messenger? Do you enjoy watching videos on YouTube?  Podczas dzisiejszej lekcji języka angielskiego uczniowie drugiej grupy klasy 8d prezentowali zrobione przez siebie wczoraj na tabletach prezentacje. W zajęciach brało udział 12 uczniów.

17.03.23 Klasa 8d na warsztatach kulinarnych. Dzień ten spędziliśmy w świetlicy szkolnej, wspólnie wykonaliśmy drugie śniadanie...sok ze świeżych owoców oraz słone i słodkie przekąski z ciasta francuskiego. Dziękujemy #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach brało udział 24 uczniów.

17.03.23 #Laboratorium PrzyszłościPodczas piątkowej lekcji języka angielskiego uczniowie drugiej grupy klasy 8a prezentowali zrobione przez siebie na tabletach prezentacje. W zajęciach brało udział 13 uczniów.

20.03.23 Klasa 2a ciągle korzysta ze sprzętu pozyskanego z  #Laboratorium Przyszłości. Dziś uczniowie poznali Skriboty. Było to ich pierwsze spotkanie. Uczniowie uczyli się poruszać skribotami, zmieniać im kolor oczu oraz chwytać i podnosić małe przedmioty. Kolejne spotkanie już niedługo. W zajęciach brało udział 21 uczniów.

20.03.23 #Laboratorium Przyszłości. Dziś uczniowie klasy 2a i 3b aktywnie współdziałali w naszej kuchni. Od rana robili smaczne rogaliki, które były nadziewane dżemem, konfiturami i owocami. Wykorzystaliśmy nasz piekarnik oraz zastawę stołową. Po upieczeniu smakowały doskonale, szczególnie że były wykonane samodzielnie.  W zajęciach brało udział 50 uczniów.

21.03.23 #Laboratorium Przyszłości. Podczas zajęć kulinarnych uczniowie klasy 2 d wykonali ciastka z ciasta francuskiego z konfiturą. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz współpracy. Podczas zajęć wykorzystano piekarnik elektryczny oraz podstawowe narzędzia kuchenne (deski, talerze, sztućce). W zajęciach brało udział 24 uczniów.

24.03.23 Zaczynamy nockę. Pozdrawiamy Rodziców z klasy 2a i 5a dzieci już po kolacji. Tosty zrobione, zapiekanki też, sprzęt z #Laboratorium Przyszłości, się przydał. Teraz oczywiście oczekiwanie na mecz Polaków i czas na zabawę. Zdjęcia wykonano aparatem również pozyskanym z tego projektu. W zajęciach brało udział 48 uczniów.

27.03.23 Wyszukiwanie pisowni wyrazów z rz i ż w słowniku ortograficznym online w klasie 1b. Wykorzystanie tabletów z projektu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach brało udział 21 uczniów.

27.03.23 #Laboratorium Przyszłości. Dziś od rana rozchodziły się zapachy. To wszystko za sprawą dzieci z klasy 2a i 3b, które od rana piekły babeczki. Najpierw z pomocą miksera zrobiły ciasto, potem dołożyły dodatki. Następnie w piekarniku je upiekły. Potem udekorowały i ze smakiem wspólnie zjadły. W zajęciach brało udział 50 uczniów. 

29.03.23 Dziś uczniowie klasy 2a wykonali swoje pierwsze wiosenne lapbooki. Praca sprawiła im ogromną przyjemność.  Dzięki tej pracy, na pewno wiedza będzie lepiej utrwalona. Już szykują kolejne tematy. Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym pozyskanym z #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach brało udział 23 uczniów.

30.03.23 #Laboratorium Przyszłości. Fiszki edukacyjne. Dzisiaj uczniowie klasy 2c uczyli się tworzyć i wykorzystywać do nauki fiszki. Mając do dyspozycji tablety i własne pomysły dzieci szukały ciekawych rozwiązań i pomysłów na własne fiszki. Wiedza to potęga, a wiedza zamknięta w małej karteczce to dobry początek do jej zdobywania. W zajęciach brało udział 21 uczniów.

30.03.23 Uczniowie z natury są ciekawi świata. Chcą poznać i zrozumieć to, co znajduje się w zasięgu ich wzroku. Wielu z nich interesuje się kosmosem, planetami i gwiazdami. Dzisiejsza lekcja w klasie 3c została poświęcona odkrywaniu tajemnic planet z pomocą sprzętu z #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach brało udział 21 uczniów.