NASZE DZIAŁANIA W LUTYM 2023

06.02.23 #Laboratorium Przyszłosci. Scretch z Codey Rocky? Czemu nie! Uczniowie klasy IVc zgłębiali tajniki programowania. Podczas pracy przydała się znajomość języka angielskiego. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

06.02.23 Na zajęciach fotograficznych uczniowie uczyli się wykonywania zdjęć z rozmytym tłem. Do wykonywania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny pozyskany w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Wykonane na zajęciach zdjęcia zaprezentowane zostały w szkolnej Galerii "ART-foto", która znajduje się w przedsionku szkoły. W zajęciach wzięło udział 6 uczniów.

06.02.23 Test z lektury na tablecie?? Czemu nie:) Uczniowie klasy 3d w dość nietypowy sposób sprawdzili swoją wiedzę na temat lektury "Kapelusz Pani Wrony", a wszystko to dzięki tabletom z programu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

07.02.23 Dnia 7 lutego uczniowie klasy 2a i 5a udali się na kulig do gospodarstwa agroturystycznego Vitalis w Zastawnie. Pogada nam dopisała. Słoneczko przebijało się przez chmury. Po kuligu i zjazdach z górki, przygotowane kiełbaski smakowały wyśmienicie. Nie wspominając o drożdżówceDo wykonywania zdjęć wykorzystano aparat fotograficzny pozyskany w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 52 uczniów.

07.02.23 Kółko polonistyczne w klasie 3d czyli  wesoła zabawa z tabletami z programu Laboratorium Przyszłości i utrwalanie poznanych zasad ortograficznyc#LaboratoriumPrzyszlosci.  W zajęciach wzięło udział 12 uczniów.

07.02.23 Dzieci z klasy 3b rozmawiały o sposobach przenoszenia się bakterii i wirusów oraz o przyczynach zapadania na niektóre choroby. Omówiły czynniki warunkujące nasze zdrowie. Poznały budowę wewnętrzną człowieka, najważniejsze narządy i ich funkcje. Oglądanie budowy wewnętrznej człowieka zrobiło na nich ogromne wrażenie. Do realizacji zajęć wykorzystano sprzęt z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

07.02.23 Dziś uczniowie klasy 4d w ramach zajęć kulinarnych z #LaboratoriumPrzyszlosci najpierw przypomnieli sobie zasady tworzenia zbilansowanych posiłków a następnie sami je przygotowali. Brawa za chęć do działania. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

08.02.23 Uczniowie klasy I c aktywnie uczestniczyli w zajęciach o tematyce prozdrowotnej. W ramach  projektu #Laboratorium Przyszłosci  przygotowali „Smaczne i zdrowe zapiekanki kolorowe". Do przygotowania potraw wykorzystano kuchenkę elektryczną. W zajęciach wzięło udział 21 uczniów.

08.02.23 Na zajęciach koła fotograficznego uczniowie uczyli się wykonywać zdjęcia z różnymi ustawieniami ISO, ekspozycją, przesłoną. W zajęciach uczestniczyło 3 uczniów. Wykorzystano aparat fotograficzny pozyskany w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłosci.

08.02.23 #LaboratoriumPrzyszłosciTam, gdzie sroga zima, czyli- Antarktyda. Korzystając z tabletów uczniowie klasy II d szukali informacji i ciekawostek dotyczących tego kontynentu. Dzięki zdobytym wiadomościom, napisanie notatki nie było trudnym zadaniem. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów.

09.02.23 09 luty to Dzień Pizzy, a to oznaczało tylko jedno… zajęcia kulinarne w świetlicy w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. Świetliczaki wykonały samodzielnie pyszne pizze z ulubionymi składnikami. Zajęcia kulinarne rozpoczęliśmy jednak od przypomnienia zasad higieny i bezpieczeństwa podczas korzystania ze sprzętu kulinarnego i pracowni kulinarnej. Każdy z uczniów miał przydzielone zadanie z którego wywiązał się wzorowo. Dzisiejsze zajęcia to świetny przykład na to, że współpraca i integracja popłaca. Było pysznie, a zapach pizzy unosił się w całej szkole!

09.02.23 Dzisiaj z okazji Dnia Pizzy dzieci z klasy 1D zrobiły swoją ulubioną pizzę. Na początku rozmawialiśmy jakie składniki najczęściej pojawiają się na cieście. Dzieci zaprojektowały swoje danie na kartce, a później realizowały plan. Najchętniej zjadaną pizzą okazała się Pizza Margherita i Pepperoni. Dzieciom bardzo smakowały wypieki. #LaboratoriumPrzyszłosciW zajęciach wzięło udział 20 uczniów.

09.02.23 Dzisiaj na zajęciach uczniowie z klasy 2c poznali zaczarowaną zagrodę.  Zaczarowana zagroda i jej bohater- Elegancik z drukarki 3D. #LaboratoriumPrzyszłosci. W zajęciach wzięło udział 21 uczniów. 

10.02.23 #LaboratoriumPrzyszlosci. Walentynka 3D z wykorzystaniem drukarki 3D i penów 3D. Integracja klas 2a i 2c. Wzajemna współpraca i pomoc koleżeńska podczas wykonywania zadań. Brawo !!! W zajęciach wzięło udział 50 uczniów.

10.02.23 Jak to mówią "trening czyni mistrza", więc na matematyce uczniowie klasy 3d trenowali działania na liczbach na różne bliskie dzieciom sposoby-była zdrowa rywalizacja, trochę technologii z tabletami otrzymanymi z programu #LaboratoriumPrzyszlosci i współzawodnictwo. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

13.02.23 #LaboratoriumPrzyszłości. Dziś uczniowie klasy 1a wykorzystując tablety i Scriboty utrwalali znajomość liter oraz  oznaczali samogłoski i spółgłoski. Dużą część pracy zrobiły za nas roboty. W zajęciach wzięło udział 22 uczniów.

13.02.23 Uczniowie klasy 1 c uczestniczyli w zajęciach  tematycznych pt. „ Wpływa zdrowego odżywiania na  organizm człowieka”.  Podczas zajęć wykorzystano aplikację Virtuali – tee z użyciem koszulek interaktywnych oraz tabletów pozyskanych z #LaboratoriumPrzyszłości. Uczniowie poznali szczegółowo pracę układu pokarmowego w wymiarze 3D. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

14.02.23  Uczniowie klasy 2a od kilku dni przygotowywali się do Walentynek i drukowali serduszka.  Nasze serduszka wydrukowane na drukarce 3D trafiły do Pań Dyrektorek, Pani sekretarki, Księdza i innych pracowników szkoły. #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

15.02.23 Uczniowie 6c uczestniczyli w zajęciach kulinarnych w ramach #LaboratoriumPrzyszłości. Dzieci zrobiły próbę generalną przed tłustym czwartkiem i  samodzielnie przygotowały małe pączki serowe. Pamiętaliśmy również o codziennej porcji warzyw i owoców! Świeżo wyciśnięte soki były pyszne! W zajęciach uczestniczyło 20 uczniów klasy 6c. Wykorzystaliśmy płytę indukcyjną i sokowirówkę. 

15.02.23 Jutro ważny test dla 2c - badanie wyników nauczania, dlatego dziś na zajęciach ćwiczyliśmy. Wykorzystując tablety otrzymane z programu #LaboratoriumPrzyszłości.  Rozwiązywaliśmy testy, zadania, rebusy.... Jesteśmy dobrze przygotowani. W zajęciach wzięło udział 21 uczniów.

15.02.23  Jak zwierzęta przystosowały się do warunków w których żyją? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 2 d  wykorzystując tablety oraz karty Smarty 4D, które otrzymaliśmy w ramach programu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 26 uczniów.  

17.02.23 Na poprzedniej lekcji muzyki w klasie 7A i 7B rozmawialiśmy o kompozytorach klasycyzmu  takich jak: Józef Haydn, Wolfgang Amadeusz Mozart oraz Ludwig van Beethoven. Dziś utrwalając wiadomości na ich temat uczniowie skorzystali z tabletów #Laboratorium Przyszłości i wykonali w grupach plakaty przedstawiające najważniejsze informacje na temat omawianych kompozytorów. W zajęciach wzięło udział 51 uczniów.

17.02.23 Klasa 3d podczas lekcji poznała ludzki szkielet i uczyła się nazywać najważniejsze kości-a wszystko to z pomocą naszego kościstego modela oraz tabletów uzyskanych z programu #Laboratorium Przyszłości.

20.02.23 Klasa 8b uczestniczyła w zajęciach kulinarnych w ramach projektu #Laboratorium Przyszłości. Uczniowie na zajęciach piekli ciastka francuskie z owocami. Uczestniczyły 22 osoby.

21.02.23 Dziś uczniowie klasy 5a bawili się doskonale na lekcji informatyki robotami pozyskanymi w ramach projektu. Obsługa robotów nie sprawiła im żadnej trudności. Uśmiechy na ich twarzach świadczyły o fajnie spędzonym czasie. Część uczniów tworzyła w programie Tinkercad swoje pierwsze projekty 3d. Mamy nadzieję, że będzie nam to wychodziło coraz sprawniej. Dziękuję uczniom z klasy za mile spędzoną lekcję.

22.02.23 Dziś uczniowie klasy 2a, dzięki tabletom #LaboratoriumPrzyszłości, wyszukiwali i poznawali mieszkańców rafy koralowej oraz Sahary. Otrzymane tablety bardzo ułatwiają pracę, a uczniowie uczą się wyszukiwać ważne i przydatne informacje. Lekcje dzięki temu robią się bardziej interesujące, a wiedza na pewno lepiej się utrwala. W zajęciach uczestniczyło  22 uczniów.

22.02.23 #Laboratorium Przyszłości. Wykorzystując tablety poznajemy zwierzęta różnych kontynentów - 2c. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

23.02.23 Klasa 3c z wielkim zaangażowaniem zabrała się w dniu dzisiejszym do pieczenia muffinek w ramach projektu #Laboratorium Przyszłości. Na początku uczniowie zapoznali się z przepisem na babeczki, potem dokładnie odmierzali składniki tak, aby ciastka się udały. Przygotowane ciasto zostało przelane do foremek, a następnie upieczone w piekarniku. Muffinki były mega smaczne. W zajęciach uczestniczyło  22 uczniów.

24.02.23 #Laboratorium Przyszłości. Uczniowie klasy II d doskonalili umiejętność mnożenia  korzystając z tabletów. Im więcej poprawnych obliczeń, tym więcej ananasów na koncie grających. W zajęciach wzięło udział 17 uczniów.

24.02.23 #Laboratorium Przyszłości. Zajęcia w klasie 0 z wykorzystaniem kart 4D SMART oraz tabletów. Powtórzenie wiadomości o układzie słonecznym. W zajęciach wzięło udział 17 uczniów.

27.02.23 Dziś uczniowie klasy 2a zaczęli swoją przygodę z kosmosem. Dzięki kartom 3D, pozyskanymi w #LaboratoriumPrzyszłości, oglądali planety układu słonecznego w przekroju. Wiedza tak zdobyta, na pewno dłużej pozostanie w pamięci. W zajęciach uczestniczyło  22 uczniów.

28.02.23  Korzystając z tabletów w ramach projektu  #Laboratorium Przyszłości uczniowie klasy 8b wzięli udział w językowym Escape Roomie.  Rozwiązując kolejne zagadki, które wymagały znajomości słownictwa i gramatyki języka angielskiego, ale także współpracy w grupie próbowali zdobyć kod do wyjścia z Escape Roomu. Wszystkim grupom to się udało, powtórzyliśmy materiał do egzaminu ósmoklasisty i dobrze się bawiliśmy. W zajęciach brało udział 21 osób.