NASZE DZIAŁANIA W LISTOPAD 2022

02.11.22 W ramach #LaboratoriumPrzyszłości zabawy z robotami w 2c. Uczniowie szukali drogi w lesie pełnym drzew. Programowali drogę, ruch i zadania dla robocika. Roboty otrzymaliśmy w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. Zadanie sprawiło uczniom wiele radości. Niedługo kolejne zajęcia. Uczniowie dalej będą poznawali funkcje robota. W zajęciach uczestniczyło 21 uczniów. 

04.11.22 W ramach #LaboratoriumPrzyszłosci i dzięki zakupionemu  sprzętowi uczniowie klasy 2a w przybliżeniu mogli obejrzeć grzyby oraz zebrane podczas wycieczki liście. Wizualizier potrafi dokonać przybliżeń, uczniowie mogli pozaznaczać poznane części grzyba. Jednak największą frajdę sprawiło oglądanie liści i ich różnorodność budowy i barwy. W zajęciach uczestniczyło 23 uczniów.

07.11.22 W ramach #LaboratoriumPrzyszłosci na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia fotograficzne. Świetliczaki poznały rodzaje aparatów fotograficznych,  sposoby zapisu zdjęć, pracę fotografa. Na koniec odbyła się jesienna sesja fotograficzna. W zajęciach uczestniczyło 19 uczniów.

07.11.22 W ramach #LaboratoriumPrzyszłosci uczniowie klasa 4a na zajęciach kulinarnych przygotowywali jesienną pizzę i kompot z jabłek, wykorzystali piekarnik, tarki do przygotowania sera, obieraczki i noże do obróbki jabłek, kuchenkę i garnek do gotowania kompotu z jabłek. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę, a pizze były bardzo kolorowe za sprawą papryki, którą pokroili w kolorowe kosteczki. Było dużo pracy i zabawy, wszyscy dobrze się bawili. Najedzeni i uśmiechnięci skończyli dzień w szkole.  W zajęciach uczestniczyło 21 uczniów.  

07.11.22 Temat: zajęć przeprowadzonych w klasie 3b to- W jakim kierunku - droga do domu. Dzieci utrwalały kierunki w przestrzeni i kodowały trasę robota, by mógł trafić do domu, który same zbudowały z klocków. Wykorzystały do tego matę piankową i tablety z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. W zajęciach uczestniczyło 21 uczniów.

10.11.22 Podczas zajęć kulinarnych uczniowie kl. 7b. przygotowali  "Pizzerinki dla każdego, czyli jemy zdrowo i kolorowo” ( uczniowie przygotowali pizzę z ciasta francuskiego na różne sposoby – także po wegetariańsku, na słodko i słono; przygotowali również sosy). Celem zajęć było kształtowanie umiejętności przygotowania zdrowych, pożywnych dań, dających sytość i energię, dbałość o jakość pożywienia zgodnie z hasłem „Wiem co jem i po co jem”, integracja dzieci i kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. W zajęciach uczestniczyło 17 uczniów.

14.11.22 Klasa IV c na zajęciach kulinarnych w ramach  #LaboratoriumPrzyszłosci robiła szaszłyki owocowe. W zajęciach wzięły 23 osoby. Celem zajęć było: rozwijanie kreatywności i wyobraźni podczas robienia szaszłyków owocowych,   zachowanie higieny podczas sporządzania posiłków, rozumiem czym jest zdrowe żywienie oraz integracja klasy.  

14.11.22 W klasie I c przeprowadzono zajęcia edukacyjne nt. „Polowanie na głoski”. Podczas zajęć wykorzystano tablety z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. Najmłodsi uczyli się głoskować w aplikacji Wordwall. Z zapałem wykonywali różnorodne ćwiczenia interaktywne, np. koło fortuny, losowe karty, sortowanie czy labirynty. Wybór tej formy zajęć sprawił, że dzieci pracowały bardzo aktywnie, a głoskowanie sprawiło im wiele radości. W zajęciach uczestniczyło 22 uczniów.

14.11.22 Co wiemy o jeżach? W listopadzie obchodzimy Dzień jeża. Dzieci z klasy 3b wykonały papierowe jeżyki 3D, a wykorzystując tablety z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. Zgłębiły wiedzę o tych pożytecznych i częściowo chronionych zwierzątkach. Poznały wiele ciekawostek, którymi mogły się podzielić z innymi. W zajęciach uczestniczyło 22 uczniów.

17.11.22  Rezerwaty przyrody- uczniowie klasy 3b uczyli się samodzielnie pisać notatkę na temat rezerwatu przyrody. Ważnych informacji, ciekawostek i odpowiedzi na postawione pytania szukały wykorzystując tablety z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci. Osiągniętym efektom towarzyszyło dużo emocji. W zajęciach uczestniczyło 22 uczniów.

18.11.22  Uczniowie klasy 2a od rana przygotowywali smaczne sandwiche z serem, wędliną i ogórkiem. Wykorzystywali sprzęt zakupione w ramach #LaboratoriumPrzyszłosci.   Jednak dla uczniów najważniejszy był wspólnie spędzony czas i wspólne działanie. W zajęciach uczestniczyło 20 osób.

18.11.22 Co to jest tolerancja ? Na to pytanie odpowiadali uczniowie na długiej przerwie. Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski, były wywiady i rysowanie plakatów. Dziękujemy za Super zabawę, szczególnie klasom 4b, 5b, 7b i 8d. Drodzy Uczniowie możemy wspólnie spędzać czas na przerwach, bawić się i rozmawiać na trudne tematy urządzenia z projektu #Laboratoriumprzyszłości pomogły nam w przeprowadzeniu wywiadu z aktywnymi uczniami. Brawo!!!

22.11.22 Gry dydaktyczne to świetny sposób na wesołą zabawę i naukę. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3d, którzy na zajęciach z edukacji matematycznej zdobywali punkty dla swych drużyn i tym samym utrwalali umiejętność odczytywania godzin na zegarze. Naszymi pomocnikami tym razem były nasze wesołe robociki Codey Rocky otrzymane z projektu #LaboratoriumPrzyszłosci, dzięki którym nasza gra była jeszcze fajniejsze. W zajęciach uczestniczyło 20 osób.

22.11.22 #LaboratoriumPrzyszłosc - klasa 6a przygotowywała dziś pyszne śniadanko na ciepło. Królowały wytrawne tortille z warzywami oraz bułeczki z nutellą z ciasta francuskiego oraz parówki w cieście. Wszystko smakowało rewelacyjnie bo zostało samodzielnie przygotowane. Brawo - my!!! W zajęciach uczestniczyło 15 osób.

22.11.22 Kl. IV b wzięła udział w zajęciach kulinarnych. Ich celem było  kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, budowanie poczucia estetyki podczas spożywania posiłków, przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa w czasie ich przygotowywania oraz kulturalne zachowania się przy stole. Wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach #LaboratoriumPrzyszłosci. Z uśmiechem spożywaliśmy  wykonane na drugie śniadanie piękne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. W zajęciach uczestniczyło 20 osób.

24.11.22 W ramach #LaboratoriumPrzyszłosc uczniowie klasy 8b na zajęciach kulinarnych poznali kuchnię meksykańską. Przygotowali tortillę z kurczakiem i warzywami. Do wykonania potrawy uczniowie wykorzystali płytę grzewczą, patelnie, noże, deski do krojenia. Celem zajęć było poznanie kuchni innych narodów, kształtowanie umiejętności przygotowania zdrowych i pożywnych potraw, integracja klasy. W zajęciach uczestniczyło 20 osób.

25.11.22  Uczniowie klasy 2a od rana przygotowywali się na spotkanie z misiem. Wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach #LaboratoriumPrzyszłosci.  Bardzo pomocne były roboty, którymi uczniowie sterowali, by dojść do swoich ukochanych miśków. Jednak najpierw uczniowie nauczyli się za pomocą robotów wyrażać emocje- radość, uśmiech, taniec. Następnie na tabletach, wykorzystując stronę Internetową (uczymydzieciprogramowac.pl) tworzyły drogę misia do domu, pokazując mu zwierzęta i inne misie. W zajęciach uczestniczyły 22 osoby.

25.11.22 W ramach Tygodnia Języków Obcych (21-25.11.2022) klasa 8b dostała zadanie przedstawienia Grecji. Tablety z projektu #Laboratoria Przyszłości umożliwiły uczniom wyszukanie informacji oraz stworzenie ciekawych prezentacji i quizów internetowych na temat tego pięknego śródziemnomorskiego kraju. Uczniowie prezentowali swoje prace, a koledzy udzielali im informacji zwrotnych na temat wykonanego zadania. Ocena koleżeńska wychodzi nam coraz lepiej. Przedstawiamy kilka zdjęć z pierwszego etapu naszych działań oraz link do przykładowej prezentacji wykonanej przez Oskara, Antka, Patryka i Łukasza https://liblink.pl/tYCm249kcf W zajęciach uczestniczyło 25 osób.

30.11.22 #LaboratoriumPrzyszłości. W dzień andrzejek uczniowie klasy IId przygotowali pyszne drugie śniadanie. Były to kolorowe, pomysłowe i zdrowe kanapki. W roli głównej wystąpiły... warzywa. Celem zajęć było utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz ćwiczenia w bezpiecznym i sprawnym posługiwaniu się podstawowymi narzędziami kuchennymi. W zajęciach uczestniczyło 25 osób.