NASZE DZIAŁANIA W KWIETNIU 2023

05.04.23 Uczniowie klasy 2a przygotowali dla naszych Pań Dyrektor świąteczny upominek, który został wydrukowany w drukarce 3d #Laboratorium Przyszłości. Mamy nadzieję, że niespodzianka się spodobała jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia Paniom Dyrektorkom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

05.04.23 Kolejna lekcja odwrócona w klasie 3d, tym razem grupa w składzie Bartek, Błażej, Mati i Żenja zamienili się w nauczycieli i wspaniałe zaprezentowali  kolejną grupę zwierząt - ryby. Chłopcy byli świetnie przygotowani i zadbali również o ciekawe atrakcje-były wędki, spławiki i siatki, a także układanie puzzli i rzuty do rybackiej sieci. Zrobiliśmy też quiz o rybach wykorzystując klasowe tablety z programu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 22 uczniów.

05.04.23 Igły i nitki poszły w ruch i tak powstały śliczne dekoracje świąteczne klasy 3d. Najpierw uczniowie szukali inspiracji w Internecie, wykorzystując tablety z Laboratorium Przyszłości, potem wzięli się do pracy. Zdjęcia zrobiono aparatem Canon pozyskanym z #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 22 uczniów.

12.04.23 12 kwietnia to Światowy Dzień Czekolady. Uczniowie klasy 2a i 2c obchodzili ten dzień bardzo słodko. Dzięki uprzejmości p. Sylwii Gójskiej, która pożyczyła nam fontannę do czekolady, ten dzień był jeszcze bardziej słodki. Przyniesione owoce, zanurzone w ciepłej czekoladzie smakowały przepysznie. Dzień ten dostarczył wszystkim wiele radości i słodkości. Wszystkie informacje na temat czekolady uczniowie wyszukali na tabletach z # Laboratorium Przyszłości, a zdjęcia wykonano aparatem Canon pozyskanym Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 50 uczniów.

13.04.23 Uczniowie klasy 3d po raz kolejny zaprezentowali swe umiejętności i zamieniając się w specjalistów przedstawili kolejną grupę zwierząt - tym razem owady. Do sprawdzenia swojej wiedzy skorzystaliśmy z tabletów z # Laboratorium Przyszłości. W zajęciach brało udział w 22 uczniów

13.04.23  W stylu włoskim w # Laboratorium Przyszłości. Własne wariacje w kuchni - PIZZA w roli głównej. Uczniowie klasy 6a przy włoskiej muzyce tworzyli swoje wypieki. Było smacznie i zabawnie. W zajęciach wzięło udział 22 uczniów.

14.04.23 W zajęciach wzięło udział 22 uczniów. Wykorzystanie tabletów z # Laboratorium Przyszłości w powtórzeniu zmiękczeń.

17.04.23 Uczniowie klasy I c uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, podczas których wykonali pyszne, zdrowe, kolorowe sałatki owocowe.  Podczas zajęć wykorzystano sprzęt kuchenny z projektu # Laboratorium Przyszłości- sztućce, deseczki do krojenia, mikser, miseczki.  Owocowe śniadanko dostarczyło dziś dzieciom sporo pozytywnej energii. Młodzi kucharze spisali się na medal. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

24.04.23 Na zajęciach kulinarnych w ramach programu # Laboratorium Przyszłości klasa 8b przygotowała hamburgery. W zajęciach uczestniczyły 22 osoby.

24.04.23 W tym tygodniu klasa 3 d podsumowała wiadomości o wiośnie wykorzystując tablety uzyskane z # Laboratorium Przyszłości. Uczniowie wyszukali w Internecie informacje o wiośnie, które były niezbędne do wykonania zadania z edukacji przyrodniczej. W zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

25.04.23 W tym tygodniu uczniowie klasy 3d dzięki projektowi klasowemu  o zwierzętach dowiedzieli się nieco więcej o gadach. Było zapoznanie z przedstawicielami gadów, zdjęcia z pluszowymi gadami oraz przygotowana przez chłopców krzyżówka. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat gadów korzystając z tabletów uzyskanych z projektu # Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

25.04.23 Uczniowie klasy 2a rozpoczęli spotkanie z lekturą "Czarna owieczka", swoją wiedzę sprawdzali pracując na platformie wordwall. Tam sprawdzali swoją wiedzę z przeczytanej lektury, wykorzystaliśmy tablety z # Laboratorium Przyszłości i aparat do zrobienia zdjęćW zajęciach wzięło udział 24 uczniów.

25.04.23 Dzieci z klasy 3b rozmawiały o Józefie Wybickim – patronie swojej szkoły. Każdy z uczniów przygotował dla swoich kolegów krzyżówkę do rozwiązania na temat Wybickiego. Niektóre zadania były  trudne i trzeba było wykazać się obszerną wiedzą. To było ciekawe wyzwanie. Udało się bezbłędnie rozwiązać wszystkie krzyżówki i w przyjazny sposób wzbogacić swoją wiedzę. Do realizacji zajęć wykorzystano sprzęt z projektu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

25.04.23 #Laboratorium Przyszłości. Dziś uczniowie klasy 1a wykorzystując tablety i Photony kodowali  i  odczytywali    wyrazy związane  z wiosną . Zajęcia  bardzo nam się podobały. W zajęciach wzięło udział 8 uczniów.

26.04.23 "Bo nie lada to wyzwanie dbać o zdrowe odżywianie"  i o tym właśnie przekonali się uczniowie świetlicy grając w w grę dydaktyczną, której celem było zbieranie tylko zdrowych owocowo-warzywnych punktów z  naszej planszy i  unikanie na niej słodkości. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem, gdyż doskonale wiedzą co jest zdrowe, a co nie II miały przy tym nie lada radochę. Podczas zajęć korzystaliśmy z tabletów i robotów Codey Rocky uzyskanych z programu #Laboratorium PrzyszłościW zajęciach wzięło udział 20 uczniów.

26.04.23  W ramach #Laboratorium Przyszłości klasa 2c poszukuje informacji o środowisku i sposobach jego ochrony pod hasłem: O środowisko w Elblągu dbamy i czystym powietrzem oddychamy. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.