Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Wycieczka klasy 8a i 8c do Gdańska
Klasy 8a i 8c były na wycieczce w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Była to niezwykła lekcja historii dla naszych uczniów i niesamowite doświadczenie. Młodzież była pod wrażeniem i bardzo im się podobało pomimo tego, że zobaczyli jaka była historia i losy ludzkości.

Zobacz zdjęcia...

Półzimowisko


Informacja o półzimowisku ...

Rozstrzygnięcie konkursów
W dniu 29.11.2018 r. w świetlicy szkolnej zebrało się wielu uczniów elbląskich szkół. Dzieci przybyły do naszej szkoły, aby wziąć udział w uroczystym podsumowaniu dwóch konkursów międzyszkolnych.
Pierwszy z nich to Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. „Elbląg – moja mała Ojczyzna”, na który wpłynęło bardzo wiele przepięknych prac promujących nasze miasto. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:

W kategorii klas 0 – 2:
I miejsce – Daniel Wójcik z SP nr 9
– Michał Madej z SP nr 9
II miejsce – Agnieszka Odrzywolska z SP nr 16
– Oliwier Gębski z SP nr 16
III miejsce – Sandra Ziółkowska z SP nr 14
– Aneta Białochleb z SP nr 14

W kategorii klas 3 – 4:
I miejsce – Kinga Chwoszcz z SP nr 18
II miejsce – Wiktoria Chwoszcz z SP nr 18
– Martyna Marcinowska z SP nr 16
III miejsce – Daniel Majkowski z SP nr 18

Drugi konkurs to zorganizowany z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Historyczny pn. „100 zabytków na 100 – lecie Niepodległości”. Zadaniem uczestników było wykonanie makiety zabytku charakterystycznego dla miasta polskiego. Uczniowie elbląskich szkół spisali się w tym zadaniu tak świetnie, że jury miało wyjątkowo niełatwe zadanie, aby wyłonić zwycięskie prace. Ostatecznie zdecydowano się przyznać trzy miejsca pierwsze i tyle samo miejsc drugich. W związku z tym wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

I miejsce –
1. Dominika i Konrad Iliniccy z SP nr 12 w Elblągu za Katedrę we Fromborku
2. Kasia Kołecka z SP nr 12 w Elblągu za Zamek Królewski w Warszawie
3. Adam Witecki z SP nr 12 w Elblągu za Bramę Targową w Elblągu
II miejsce
1. Krystian Kowalczyk z SOSW nr 2 w Elblągu za Zamek w Kruszwicy
2. Patrycja Mucharska z SP nr 12 w Elblągu za Żurawia z Gdańska
3. Jakub Peciak z SP nr 12 w Elblągu za Wieżę Piastowską w Cieszynie.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody oraz słodki poczęstunek, a także mogli obejrzeć wystawę naprawdę wspaniałych prac. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Zobacz zdjęcia...

Sukces naszych uczennic

Został już międzyszkolny konkurs plastyczny "Wędrówki po po Polsce-miejsca, które warto zobaczyć" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Elblągu. Ogromny sukces odniosły dziewczynki z klas drugich: Oliwia Lewandowska z klasy II a zajęła I miejsce, jej siostra Natalia Lewandowska z tej samej klasy III miejsce zaś wyróżnienie otrzymała Hania Miros z klasy II c.

Utalentowanym laureatkom serdecznie

gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!

Andrzejki w klasie 6b

W piątkowe popołudnie 30 listopada uczniowie klasy 6b wraz z rodzicami i wychowawcą zorganizowali zabawę andrzejkową. Przygotowano wiele wróżb i zabaw, była dyskoteka oraz poczęstunek. Doskonała zabawa trwała do późnego wieczora.

Dziękujemy rodzicom za wszystkie smakołyki,
a pizzerii u Benka za pyszną pizzę.


Zobacz zdjęcia...

Szopki Bożonarodzeniowe
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zachęcają do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 10 grudnia, zaś same szopki można przynosić do Ratusza Staromiejskiego do 13 grudnia.

Wszystkie Szopki będą wystawione w Ratuszu Staromiejskim od 15 grudnia. Tam też będzie można na szopki zagłosować. Głosowanie odbywa się do 10 stycznia. Najlepsze Szopki zostaną zlicytowane podczas finału WOŚP.


Mikołajki na lodowisku
W niedzielę, 2 grudnia o godz.16.00 odbędą się „Mikołajki z Media Markt” na lodowisku Helena, przeznaczone dla grup zorganizowanych (szkoły, kluby sportowe). Imprezę rozpocznie mini koncertem Łukasz Gesek, który wraz z bajkowymi pomocnikami poprowadzi całą zabawę, prezentując muzykę nowoczesną przeplataną piosenkami świątecznymi. W programie szereg zabaw i konkursów z nagrodami ufundowanymi przez Media Markt. Bilety w cenie 5zł od osoby (opiekun gratis). Możliwość wypożyczenia łyżew w cenie 7zł od pary.

ANDRZEJKI
Od zarania dziejów ludzie starali się dojrzeć swoją przyszłość. Robili to patrząc w gwiazdy, obserwując zjawiska przyrody, wierząc w moc amuletów. Takim niezwykłym dniem według nas są Andrzejki.
Szczególnym zwyczajem, który cechował ten dzień były wróżby. Andrzejkowe wróżby to intrygujące, pełne magii zwyczaje, które odkrywają przed nami nieznane karty przyszłości. Podczas naszego wieczoru dzieci mogły między innymi powróżyć sobie zaglądając pod tajemnicze kubeczki, losując szczęśliwą liczbę, poznać moc magicznych pierścieni, imię swojego przyszłego chłopaka czy dziewczyny, przyszły zawód, jak również dowiedzieć się czy czeka nas fantastyczna wymarzona podróż. Takie wróżby są gwarancją doskonałej zabawy i wesołej atmosfery podczas imprezy.

Zobacz zdjęcia...

Konkurs "Kocham Cię Polsko"
Reprezentantki klasy 8c Justyna Samborska, Julia Kucińska, Zuzanna Orzechowska oraz Sabina Stępniewska wzięły udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy ,,Kocham cię Polsko” , który był kolejnym elementem obchodów Roku dla Niepodległej i realizacja jednego z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna nasza Polska cała”. W zmaganiach uczestniczyło pięć elbląskich szkół. Przed uczniami zostały postawione zadania dotyczące naszej Ojczyzny, jej historii, teraźniejszości, słynnych rodaków, wszystkiego tego, z czego słynie Polska np. testy, rebusy, portrety znanych Polaków, krzyżówki.

Nasza reprezentacja stanęła na podium wraz z drużyną Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Szkoły Podstawowej nr 25. Pozostałe lokaty zdobył Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 6.

Współorganizatorem konkursu była Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I PRZEPOWIEDNIE
W dniu dzisiejszym odbyły się szkolne Andrzejki. Wszystkie klasy miały możliwość wspólnego spędzenia czasu na wróżbach, przepowiedniach i innych zabawach, zgodnie z wiekową tradycją. Andrzejki są ostatnią okazją do zorganizowania hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem…no i tak też się stało w naszej szkole dzięki Samorządowi Uczniowskiemu. Kolejna huczna zabawa w już w KARNAWALE

Zobacz zdjęcia...

Nocka w szkole
Z piątku na sobotę…wbrew wszystkiemu… w szkole działo się wiele. Długo świeciły się światła, rozbrzmiewała głośna muzyka, do drzwi dobijali się dostawcy pizzy. Tak wyglądała NOCKA w szkole, którą zorganizowali swoim podopiecznym wychowawcy oraz rodzice uczniów wszystkich klas czwartych. Było wesoło, niestety dość głośno, no i działo się wiele. Dyskoteka, zabawy integracyjne, pyszna kolacja oraz noc lekturowego kinomana z popcornem w dłoniach. Ta nocka na długo zostanie w pamięci czwartoklasistów. Wspólnie spędzony czas, tym razem nie przed komputerem, czy z nosem w telefonie, to świetna alternatywa. Wszyscy cieszą się na myśl wspólnego letniego wyjazdu na Mazury, bo tam będzie okazja na przeżycie niezwykłej przygody.

Zobacz zdjęcia...

Zajęcia kulinarne- przekąski andrzejkowe
Kolejne nasze zajęcia to kulinarne propozycje na Andrzejki. Ten wieczór to znakomita okazja by miło spędzić czas w gronie znajomych. Aby przygotować smaczne menu na imprezę, nie musimy mieć dużo czas. Nasze dania są łatwe do wykonania i można je zrobić w kilkanaście minut. Nasze propozycje przekąsek to – koreczki z sera, paróweczek i pomidorków koktajlowych, mini tortille z szynką oraz krakersy z puszystym serkiem i salami.

Życzymy udanej zabawy i smacznego.


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej